Skip to main content

Studienævnets medlemmer

Valggruppe I (Funktionsperiode 01.01.2022-31.12.2025):

Anders Jensen, Institut for Teknologi og Innovation (suppleant: Marianne Stenger)
Haiyan Qu , Institut for Grøn Teknologi 
Gunver B. Majgaard,  Mærsk Mc-Kinney Møller Instituttet
Sine Leergaard Wiggers, Institut for Mekanik og Elektronik
Jonas Beermann Kristiansen, Mads Clausen Instituttet

Valggruppe III (Funktionsperiode 01.01.2023-31.12.2023):

Repræsentationsområde: Diplomingeniørstuderende i Odense:
-

Repræsentationsområde:  Civilingeniørstuderende (Bachelor og Kandidat) i Odense:
Alexander Vinding Nørup
Simone Dalager

Repræsentationsområde Ingeniørstuderende i Sønderborg:
Abir Chowdhury

Observatører: 

Henning Andersen, studieleder og uddannelsesdirektør ved Det Tekniske Fakultet
Alexandra Vahala Hvass, Specialkonsulent, TEK - Uddannelse
Mette Lind Johansen, AC Fuldmægtig, TEK - Uddannelse

Formand: Anders Jensen, Institut for Teknologi og Innovation
Næstformand:  Alexander Vinding Nørup
Studieleder: Henning Andersen, uddannelsesdirektør ved Det Tekniske Fakultet
Sekretær: Alexandra Vahala Hvass, Specialkonsulent, TEK - Uddannelse

Har du lyst til at deltage i studienævnets arbejde, kan du læse mere om at stille op som repræsentant.

Det Tekniske Fakultet Syddansk Universitet

  • Campusvej 55
  • Odense M - DK-5230

Sidst opdateret: 14.09.2018