Resultat af SDU Valg 2019

Resultat af kampvalg 2019

Bestyrelsen

Fælleslisten for  teknisk-administrative medarbejdere

  • Mads Lildholdt, 315 stemmer
  • Tanja Christensen, 58 stemmer ( 1. suppleant)

Fælleslisten for videnskabelige medarbejdere

  • Gitte Rasmussen, 110 stemmer
  • Casper Sylvest, 52 stemmer (1. suppleant)
Det Sundhedsvidenskabelige Ph.d. udvalg

Det Sundhedsvidenskabelige Ph.d.-udvalg

  • Mette Juul Kristoffersen, 11 stemmer

Ph.d. liste - SUND

  • Stine Haugaard Clausen, 4 stemmer
  • Laura Ekstrøm Løkkegaard, 3 stemmer
  • Julie Ladeby Erichsen, 3 stemmer
  • Kristina Lyngsø, 3 stemmer
  • Ditlev Nytoft Rasmussen, 1 stemme ( 1. suppleant)
Studienævn for Audiologi

Studienævn listen audiologi

  • Anna Hae Jin Jessen, 17 stemmer
  • Nhi Yen Tran, 8 stemmer
  • Simon Blanco Lon With, 4 stemmer
  • Thiviya Pulendralingam, 4 stemmer
  • Line Hjerrild, 3 stemmer ( 1. suppleant)
  • Anne Roslyng-Jensen, 2 stemmer ( 2. suppleant)
Studienævn for Audiologopædi

Studienævn for Audiologopædi

  • Stine Gamborg Lautrup, 32 stemmer
  • Maja Louise Runa Jensen, 8 stemmer
  • Stine Isaksen, 7 stemmer
  • Maja Amalie Freud-Blomquist, 5 stemmer
  • Signe Bojsen Jepsen, 1 stemme (1. suppleant)
  • Aske Ennesen Kromann, 1 stemmer (2. suppelant)

1. og 2. suppleant blev afgjort ved lodtrækning

Studienævn for dansk

Studienævn for dansk

  • Johanne Kolbe Madsen, 4 stemmer
  • Christina Tøndering Jensen, 3 stemmer
  • Rolf Torsten Scavenius Andersen, 3 stemmer
  • Maria Ebbekær Hedemann, 1 stemme
Studienævn for Europæiske Studie, Journalistik, Sociologi og Statskundskab - Journalistik

Journalistik

  • Maria Kornbeck Lundsgaard, 73 stemmer

Journa-Listen

  • Cathrine Bøgh Sørensen, 15 stemmer
  • Frej Kofoed Petersen, 9 stemmer (1.suppleant)
  • Emil Bang Hansen, 6 stemmer (2.suppleant)
Studienævn for Europæiske Studie, Journalistik, Sociologi og Statskundskab - Statskundskab

SIO-listen

  • Katrine Bruun Rasmussen, 45 stemmer
  • Frederik Bast Philip, 30 stemmer
  • Michael Christian Andersen, 18 stemmer (1. suppelant)
  • Silas Lerche Petersen, 10 stemmer (2. suppelant)
Studienævn for Informations- og Kommunikationsstudier, Webkommunikation

Cliff Hulsten

  • Cliff Hulsten, 13 stemmer
Studienævn for International Virksomhedskommunikation

Studienævnet for IVK

  • Mads Nedergård Qwist , 41 stemmer
  • Maria Louise Mejnborg Lidsmoes , 34 stemmer
  • Line Broby Jensen, 18 stemmer
  • Carl-Johan Frederik Gasmann, 15 stemmer
  • Arash Mansouri , 14 stemmer
  • Regitze Arendahl Misser Klenke, 10 stemmer (1.suppleant)
  • Kira Setling Rømer, 9 stemmer (2.suppleant)
Studienævn for Klinisk Biomekanik

Klinisk biomekanik

  • Amalie Horstmann Nøddeskou-Fink, 22 stemmer
  • Kristine Ruby Nielsen, 16 stemmer
  • Jakob Christian Dersch, 15 stemmer
  • Solvej Christensen Teglhus, 8 stemmer
  • Cecilie Søgaard, 4 stemmer
  • Jeppe Pihl Skovbjerg Andersen, 2 stemmer (1. suppleant)
  • Astrid-Marie Høiberg Reffeld, 2 stemmer (2. suppleant)

1. og 2. suppleant blev afgjort ved lodtrækning

Studienævn for Medicin

Medicinerrådet Odense

  • Kristian Hald, 95 stemmer
  • Jens Welling, 48 stemmer
  • Anne-Sophie Husted Jensen, 30 stemmer
  • Wafie Hussein Chahrour, 27 stemmer
  • Kaya Baunkjær Elkington, 21 stemmer
  • Kira Faarup Christensen, 10 stemmer (1.suppleant)
  • Anne Amalie Ellerup Poulsen, 8 stemmer  (2.suppleant)
Studienævn for Psykologi

Kandidater fra Psykrådet

  • Gunner Valdemar Grunert, 60 stemmer

Psykologi studienævn 2019

  • Lisa Ruotsalainen Lønkjær, 51 stemmer
  • Anders Müller, 29 stemmer
  • Bastian Christian Reese Dam, 2 stemmer (1.suppleant)
Studienævn for Religionsstudier

Religionsstudie listen

  • Rasmus Hagemann Pedersen, 19 stemmer
  • Johanne Kristine Eriksen, 11 stemmer
  • Simone Angelbo Hansen, 5 stemmer
  • Lise Ribergaard, 5 stemmer (1.suppleant)

Valget mellem sidste mandat og 1. suppleant blev afgjort ved lodtrækning.

Vi samler statistik ved hjælp af cookies for at forbedre brugeroplevelsen. Læs mere om cookies

Acceptér cookies