Undervisere

Tysk har følgende forskere og undervisere tilknyttet

Navn Træffetid Lokaltlf. E-mail
Alexandra Holsting Efter aftale
4544 aho@sdu.dk
Kathrin Maurer Efter aftale 3335 kamau@sdu.dk
Adam Paulsen Efter aftale 4592 adpa@sdu.dk
Moritz Schramm Efter aftale 3167 mosch@sdu.dk
Therkel Stræde Torsdage lejlighedsvist og onsdage, kun efter aftale pr. e-mail
2103 therkel@sdu.dk
Thomas W Friis Onsdage efter aftale
2268 twfriis@sdu.dk
Klaus Geyer Efter aftale 3215 klge@sdu.dk
Kristian Bruun Rasmussen Efter aftale 9166 brunras@sdu.dk
Steen Kleemeyer Efter aftale
kleemeyer@sdu.dk
Ana Kühn Paz Efter aftale
anapaz@sdu.dk
Peter Thaler Onsdage kl. 14.00-14.45
4123 thaler@sdu.dk
Katalin Fenyvesi Efter aftale 7615 katalin@sdu.dk
Anne Leth Sørensen Efter aftale als@sdu.dk
Hans Christian Post  Efter aftale  8218 hcpost@sdu.dk
Marie-Isabel Matthews-Schlinzig Efter aftale   mais@sdu.dk
Maj Schian Nielsen Efter aftale   majsn@sdu.dk
 Martin Beck
Efter aftale
 2172 mbeck@sdu.dk

Bemærk træffetiderne er gældende for undervisningsuger.